Offering you a complete choice of products which include 2 shelf kitchen trolley portable rack (round), 4 shelf kitchen trolley portable rack (square), 4 shelf kitchen trolly portable rack (round), 3 shelf kitchen trolley portable rack (square), 4 shelf kitchen trolley portable rack (round) and 5 shelf kitchen trolley portable rack (square).














₹ 750 / PieceGet Latest Price
| No. of baskets | 2 baskets |
| Material | Metal |
| Basket type | Wire basket |
| Mount Type | Free Standing Unit |
| Kitchen Rack Design | Circular |
| Trolley size | 900x600x850 mm |
| Finish type | Powder Coated |
| No. Of Shelves | 2 Shelves |
| Shelves | 2 |
| Load capacity | 50KG |












₹ 1100 / PieceGet Latest Price
| Rack Type | Floor Standing |
| Primary Material | Mild Steel |
| Mount Type | Free Standing Unit |
| Kitchen Rack Design | Square |
| No. Of Shelves | 4 Shelves |
| Shelves | 4 |
| Finish type | Powder Coated |
| With Wheels | Yes |
| Finish | Powder Coated |
| Load Capacity | 40 kg |












₹ 1100 / PieceGet Latest Price
| Product Type | Kitchen Trolley |
| Material | Metal |
| Mounting Type | Trolley |
| Kitchen Rack Design | Circular |
| Mount Type | Free Standing Unit |
| Number Of Shelves | 4 Shelves |
| No. Of Shelves | 4 Shelves |
| Finish type | Powder Coated |
| Shelves | 4 |
| Application | Hotel, Restaurant, Hostel, Home Kitchen |













₹ 1000 / PieceGet Latest Price
| Product Type | Kitchen Trolley |
| Material | Mild Steel(MS) |
| Mounting Type | Trolley |
| Mount Type | Free Standing Unit |
| Kitchen Rack Design | Square |
| Number Of Shelves | 3 Shelves |
| Finish type | Powder Coated |
| No. Of Shelves | 3 Shelves |
| Shelves | 3 |
| Application | Hotel, Restaurant, Home Kitchen |













₹ 1100 / PieceGet Latest Price
| Rack Type | Floor Standing |
| Primary Material | Mild Steel |
| Mount Type | Free Standing Unit |
| Kitchen Rack Design | Circular |
| No. Of Shelves | 4 Shelves |
| Shelves | 4 |
| Finish type | Powder Coated |
| With Wheels | Yes |
| Finish | Powder Coated |
| Load Capacity | 40 kg |












₹ 1300 / PieceGet Latest Price
| Product Type | Kitchen Trolley |
| Material | Mild Steel(MS) |
| Mounting Type | Trolley |
| Kitchen Rack Design | Square |
| Mount Type | Free Standing Unit |
| Number Of Shelves | 5 Shelves |
| No. Of Shelves | 5 shelves |
| Shelves | 5 |
| Finish type | Powder Coated |
| Application | Home Kitchen |
Jay Lunagariya (Sales Head)
Vrtaj Metaplast Private Limited
Plot No.1, Vrtaj Group, SR. No. 14 P2/P, Kasturbadham, Gadhka, Rajkot - 360020, Gujarat, India




