Prominent & Leading Manufacturer from Rajkot, we offer plastic measuring cup black (set of 8), plastic dish drainer / khatli, plastic refrigerator stand, refrigerator stand washing machine stands, kitchen dish drainer rack plastic and 2 in 1gas / oil tin trolly.














₹ 21 / SetGet Latest Price
| Capacity | 240ml |
| Material | Plastic |
| Application | Food |
| Type | Handle Cup |
| Packing Type | Poly Bag |
| Brand | zoo |
| Color | Green |
| Usage | Reusable |
| Country of Origin | Made in India |













₹ 100 / PieceGet Latest Price
| Rack Type | FREE STANDING |
| Primary Material | Plastic |
| Mount Type | Free Standing Unit |
| No. Of Tiers | 1 Tier |
| Material | Plastic |
| Kitchen Rack Design | Rectangular |
| No. Of Shelves | 2 Shelves |
| Length | 250mm |
| Finish type | PLASTIC |
| Shelves | 2 |













₹ 38 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 120 Piece |
| Stand Type | Fixed Stand |
| Load Capacity | 150 kg |
| Stand Material | Plastic |
| Suitable Fridge Type | Top Freezer |
| With Wheels | Without Wheels |
| Adjustable Size | No |
| Color | Black |
| Dimensions | 11*5.5cm |
| Usage/Application | Home |
| Weight Kilogram | 0.1Kg |













₹ 38 / SetGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 120 Set |
| Stand Type | Fixed Stand |
| Material | Plastic |
| Shape | Round |
| Adjustable Size | 16–26 inch |
| Wheel Type | Without Wheels |
| Height | 5 inch |
| Color | Black |
| Brand | Zooy |
| Usage/Application | Home |
| Compatible With | Washing machine, Refridgerator, Stool, Table |













₹ 88 / PieceGet Latest Price
| Material | Plastic |
| Kitchen Rack Design | Rectangular |
| Size/Dimensions | Standard |
| Mount Type | Free Standing |
| Shelves | 3 |
| Usage | kitchen |
| Colour | Blue |
| Country of Origin | Made in India |






₹ 67 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 48 Piece |
| Cylinder Compatibility | 19 kg LPG |
| No. Of Wheels | 4 Wheel |
| Material | Plastic |
| Shape | Round |
| Wheel Type | Plastic |
| Usage/Application | gas & oil tin trolly |
| Load Capacity | 40 Kg |
| Color | Red |
| Usage Area | Home |
| With Handle | No |




₹ 190 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 300 ml |
| Material | Marble |
| Size | Medium |
| Shape | Round |
| No. of Pieces | 1 |
| Height | 7.5 inch |
| Color | White |
| Usage/Application | Home |
| Country of Origin | Made in India |




₹ 21 / SetGet Latest Price
| Set Contents | 8 Spoon Set |
| Material | Plastic |
| Capacity Marking | Metric and Cups |
| Smallest Spoon Size | 0.25 tsp |
| Largest Spoon Size | 2 tbsp |
| Stacking Type | Ring Attached |
| Brand | zooy |
| Color | Multi Color |
| Dishwasher Safe | Yes |
| Country of Origin | Made in India |













Get Latest Price
| Material | pvc |
| Color | multycolor |
| Usage/Application | Washing ball |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 98 / PieceGet Latest Price
| Shape | Square |
| Brand | zooy |
| Country of Origin | Made in India |




₹ 38 / PieceGet Latest Price
| Size | FLAT |
| Load Capacity | 50 kg |
| Material | Plastic |
| Stand Type | Fixed Stand |
| Color | Black |
| Suitable For | Home |
| Country of Origin | Made in India |









₹ 34 / PieceGet Latest Price
| Size/Dimension | 9 Inch |
| Finish Type | Stainless Steel |
| Usage/Application | Cabinet Fitting |
| Color | Silver |
| Packaging Size | 1 |
| Brand | ZooY |
| Packaging Type | PolyBag |
| Features | Easy To Clean & Operate |
| Weight | 100 Gram |





Get Latest Price
| Cylinder Compatibility | Composite LPG |
| Material | Plastic |
| No. Of Wheels | 4 Wheel |
| Load Capacity | 25 kg |
| Wheel Type | Plastic |
| Shape | Round |
| Usage/Application | gas &oil tin trolley |
| Color | Red |
| Usage Area | Hotel, Home |
| With Handle | No |
Jay Lunagariya (Sales Head)
Vrtaj Metaplast Private Limited
Plot No.1, Vrtaj Group, SR. No. 14 P2/P, Kasturbadham, Gadhka, Rajkot - 360020, Gujarat, India











