Prominent & Leading Manufacturer from Rajkot, we offer cake stand cake turntable, plastic toothbrush holder, 3 shelf kitchen trolley portable rack (round), 5 shelf kitchen trolley portable rack (round), 5 shelf portable kitchen trolley rack (square) and silicone facial ice roller.















₹ 190 / PieceGet Latest Price
| Material | Plastic |
| Size | 29*10 cm |
| Shape | Round |
| Microwave Safe | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Silver And Gold |





₹ 30 / PieceGet Latest Price
| Material | plastic |
| Color | Blue |
| Number Of Holder | 1 |
| Usage/Application | Toothbrush holder |
| Brand | ZooY |
| Length | 6 x 6 x 25 Centimeters |
| Country of Origin | Made in India |













₹ 1000 / PieceGet Latest Price
| Product Type | Kitchen Trolley |
| Rack Type | Floor Standing |
| Material | Mild Steel(MS) |
| Primary Material | Mild Steel |
| Mounting Type | Trolley |
| Finish Type | Powder Coated |
| No. Of Shelves | 3 Shelves |
| With Wheels | Yes |
| Colour | Black |
| Number of Shelves | 3 Shelves |













₹ 1200 / PieceGet Latest Price
| Product Type | Kitchen Trolley |
| Material | Mild Steel(MS) |
| Mounting Type | Trolley |
| Kitchen Rack Design | Circular |
| Number Of Shelves | 5 Shelves |
| Finish type | Powder Coated |
| Shelves | 5 |
| Application | Home Kitchen |
| With Wheels | Yes |
| Usage | Home |









₹ 1200 / PieceGet Latest Price
| No. of baskets | 5 baskets |
| Material | MS powder coated |
| Basket type | Wire basket |
| Number of Shelves | 5 Shelves |
| Finish Type | powder coated |
| Colour | Black |
| No. of tiers | 5 tier |
| Finish | Matt finish, Powder coated |
| Load capacity | 80 kg |
| Castor type | Swivel no brake |





₹ 30 / PieceGet Latest Price
| Material | organic diatomite materials |
| Color | Peach |
| Number Of Holder | 1 |
| Usage/Application | Toothbrush Case |
| Brand | ZooY |
| Length | 18cm |
| Pattern | Strip |
| Portable | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 17 / PieceGet Latest Price
| Needle Length | 0.50 mm |
| Usage/Application | Household |
| Material | Silicone |
| Color | Multicolor |
| Portable | Yes |
| Country of Origin | Made in India |









₹ 1000 / PieceGet Latest Price
| Rack Type | Floor Standing |
| Number Of Shelves | 3 |
| Primary Material | metal |
| Material | Metal |
| Kitchen Rack Design | Circular |
| No. Of Shelves | 3 Shelves |
| Finish type | Powder Coated |
| With Wheels | Yes |
| Finish | Powder Coated |
| Wheel Type | rotating wheel |












₹ 1250 / PieceGet Latest Price
| Rack Type | Floor Standing |
| Primary Material | Mild Steel |
| Material | Metal |
| Mount Type | Free Standing Unit |
| Kitchen Rack Design | Circular |
| No. Of Shelves | 5 shelves |
| Finish type | Powder Coated |
| Shelves | 5 |
| With Wheels | Yes |
| Finish | Powder Coated |













₹ 1000 / PieceGet Latest Price
| Rack Type | Floor Standing |
| Primary Material | Mild Steel |
| Material | Metal |
| Mount Type | Free Standing Unit |
| Kitchen Rack Design | Square |
| No. Of Shelves | 3 Shelves |
| Finish type | Powder Coated |
| Shelves | 3 |
| With Wheels | Yes |
| Finish | Powder Coated |




₹ 150 / PieceGet Latest Price
| Material | Iron |
| Style | Single Tier |
| Finish | Powder Coated |
| Height | 100 mm |
| Number Of Shelves | 1 Shelf |
| Load Capacity | 40 kg |
| Usage/Application | plant sand |
| Suitable Pot Size | Up To 6 Inch |
| Color | black |
| Placement | Outdoor, Indoor, Balcony, Terrace, Garden |




₹ 17 / PieceGet Latest Price
| Type | Simple |
| Material | Plastic |
| Color | blue - pich |
| Number Of Holder | 1 |
| Usage/Application | personal |
| Brand | zooy |
| Length | 21 cm |
| Country of Origin | Made in India |




₹ 150 / PieceGet Latest Price
| Material | Mild Steel |
| Style | Single Tier |
| Finish | Powder Coated |
| Number Of Shelves | 1 Shelf |
| Load Capacity | 75 kg |
| Color | black |
| Placement | Garden, Lobby, Balcony, Terrace, Indoor |
| Suitable Pot Size | Mixed Size |
| Features | Heavy Duty, Rust Resistant |
| Shape | rectangular |













₹ 390 / PieceGet Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Mounting Type | Floor Mounted |
| Suitable Oven Size | 20 L |
| Size/Dimensions | 50 cm*34.2cm*15cm |
| Mount Type | Free Standing Unit |
| Finish | Powder Coated |
| Colour | Black |
| With Storage | Without Storage |
| Number of Shelves | 1 Shelve |
| Load Capacity | 40 kg |











₹ 950 / PieceGet Latest Price
| No. of baskets | 3 baskets |
| Material | MS powder coated |
| Basket type | Wire basket |
| Mount Type | Free Standing Unit |
| Kitchen Rack Design | Circular |
| Trolley size | 450x600x850 mm |
| Shelves | 3 |
| No. Of Shelves | 3 Shelves |
| Finish type | Powder Coated |
| Load capacity | 40KG |




₹ 30 / PieceGet Latest Price
| Mounting Type | Free Standing |
| Material | Plastic |
| Capacity | 2 Brushes |
| Plastic Type | PP |
| Color | blue & pich |
| Finish | Glossy |
| Shape | Round |
| Usage Area | Bathroom, Wash Basin |
| Usage/Application | personal |
| Brand | zooy |








₹ 29 / PackGet Latest Price
| Clip Type | Bag Clip |
| Material | Plastic |
| Clip Size | 10 mm |
| Color | Multicolor |
| Pack Size | 18 PCS |
| Usage | Bag Sealing |
| Size | 3 type of size |
| Reusable | Yes |
| Food Grade | Yes |
| Country of Origin | Made in India |








₹ 150 / PieceGet Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Number Of Pots | 3 Pots |
| Mounting Type | Floor Standing |
| Finish | Powder Coated |
| Color | black |
| Shape | rectangular |
| Usage/Application | plant stand |
| Number Of Tiers | Single Tier |
| With Wheels | No |
| Suitable Pot Size | Mixed Sizes |













₹ 29 / PieceGet Latest Price
| Usage | Bag Sealing |
| Material | Polypropylene |
| Plastic Type | PP |
| Clip Size | Large |
| Usage/Application | food clip |
| Color | Multicolor |
| Pack Size | 18 PCS |
| Spring Material | PLASTIC |
| Size | 3 type of size |
| Usage Area | Home, Office |













₹ 29 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Usage | Bag Sealing |
| Plastic Type | PP |
| Clip Size | Large |
| Size | 3 type of size |
| Color | Multicolor |
| Pack Size | 18 |
| Spring Material | PLASTIC |
| Material | Plastic |
| Usage Area | Home |
| Finish | Matte |













₹ 1300 / PieceGet Latest Price
| Rack Type | Floor Standing |
| Primary Material | Mild Steel |
| Kitchen Rack Design | Square |
| Mount Type | Free Standing Unit |
| No. Of Shelves | 5 shelves |
| Finish type | Powder Coated |
| Shelves | 5 |
| With Wheels | Yes |
| Finish | Powder Coated |
| Usage | kitchen |





₹ 150 / PieceGet Latest Price
| Material | Mild Steel |
| Style | Single Tier |
| Finish | Powder Coated |
| Number Of Shelves | 1 Shelf |
| Load Capacity | 75 kg |
| Color | black |
| Placement | Terrace, Indoor, Balcony, Lobby, Garden |
| Suitable Pot Size | Mixed Size |
| Features | Heavy Duty, Rust Resistant |
| Shape | rectangular |











₹ 700 / PieceGet Latest Price
| Rack Type | Floor Standing |
| Primary Material | Mild Steel |
| Mount Type | Free Standing Unit |
| Kitchen Rack Design | Square |
| No. Of Shelves | 2 Shelves |
| Finish type | Powder Coated |
| Shelves | 2 |
| With Wheels | Yes |
| Finish | Powder Coated |
| Usage | home /kitchen |













₹ 29 / PieceGet Latest Price
| Usage | Bag Sealing |
| Material | Plastic |
| Plastic Type | PP |
| Pack Size | 12 Piece |
| Usage/Application | kitchen |
| Clip Size | Large |
| Color | Multicolor |
| Spring Material | PLASTIC |
| Size | 3 type of size |
| Country of Origin | Made in India |




₹ 150 / PieceGet Latest Price
| Material | Iron |
| Style | Single Tier |
| Finish | Powder Coated |
| Height | 100MM |
| Number Of Shelves | 1 Shelf |
| Load Capacity | 75 kg |
| Suitable Pot Size | Up To 6 Inch |
| Color | black |
| Placement | Outdoor, Terrace, Garden, Balcony, Indoor |
| Features | Heavy Duty |













₹ 60 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 120 Piece |
| Material | Plastic |
| Shape | Square |
| Size | 6*2.5*3 |
| Number Of Shelves | 6 |
| Country of Origin | Made in India |













₹ 1100 / PieceGet Latest Price
| Rack Type | Floor Standing |
| Primary Material | Mild Steel |
| Kitchen Rack Design | Circular |
| Mount Type | Free Standing Unit |
| No. Of Shelves | 4 Shelves |
| Finish type | Powder Coated |
| Shelves | 4 |
| With Wheels | Yes |
| Finish | Powder Coated |
| Load Capacity | 40 kg |












₹ 1300 / PieceGet Latest Price
| Product Type | Kitchen Trolley |
| Rack Type | Floor Standing |
| Material | Mild Steel(MS) |
| Primary Material | Mild Steel |
| Mounting Type | Trolley |
| Kitchen Rack Design | Circular |
| Mount Type | Free Standing Unit |
| Number Of Shelves | 5 Shelves |
| Finish type | Powder Coated |
| No. Of Shelves | 5 shelves |









₹ 1000 / PieceGet Latest Price
| Product Type | Kitchen Trolley |
| Material | Metal |
| Mounting Type | Floor Mounted |
| Kitchen Rack Design | Square |
| Mount Type | Free Standing Unit |
| Number Of Shelves | 3 Shelves |
| No. Of Shelves | 3 Shelves |
| Finish type | Powder Coated |
| Shelves | 3 |
| Application | Home Kitchen |













₹ 29 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Usage | Kitchen Use |
| Material | Plastic |
| Plastic Type | PP |
| Clip Size | 3 sizes |
| Usage/Application | food beg |
| Color | Multicolor |
| Pack Size | 18 |
| Spring Material | PLASTIC |
| Size | 3 type of size |
| Usage Area | Home |
Jay Lunagariya (Sales Head)
Vrtaj Metaplast Private Limited
Plot No.1, Vrtaj Group, SR. No. 14 P2/P, Kasturbadham, Gadhka, Rajkot - 360020, Gujarat, India



























