Providing you the best range of plastic cutting chopping board and plastic chopping board with effective & timely delivery.





₹ 46 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Plastic |
| Country of Origin | Made in India |








₹ 54 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Material Grade | PP |
| Size | 32x21 cm |
| Board Size | 30 x 20 cm |
| Board Thickness | 6 mm |
| Shape | Rectangular |
| Board Color | Green |
| Board Grade | Food Grade |
| Material | Plastic |
| Board Usage | Home Kitchen, Restaurant, Hotel |
| Dishwasher Safe | Yes |
Jay Lunagariya (Sales Head)
Vrtaj Metaplast Private Limited
Plot No.1, Vrtaj Group, SR. No. 14 P2/P, Kasturbadham, Gadhka, Rajkot - 360020, Gujarat, India
