Providing you the best range of square fridge container (1 piece) pack of (2,3,4,6) and fridge storage containers with effective & timely delivery.














₹ 38 / PieceGet Latest Price
| Box Capacity | 2500 ml |
| Box Shape | Square |
| Box Material | Plastic |
| Set Content | Set Of 3 |
| Airtight Seal | Non Airtight |
| Usage | Vegetable Storage, Fruit Storage |
| Freezer Safe | Yes |
| Microwave Safe | No |
| Dishwasher Safe | Full |
| Country of Origin | Made in India |












₹ 11 / PieceGet Latest Price
| Box Capacity | 1000 ml |
| Box Shape | Square |
| Box Material | Plastic |
| Set Content | Set Of 6 |
| Airtight Seal | Without cap |
| Usage | Fruit Storage, Dairy Storage, Vegetable Storage |
| Freezer Safe | Yes |
| Microwave Safe | No |
| Dishwasher Safe | Top Rack |













₹ 11 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 504 Piece |
| Box Capacity | 1000 ml |
| Box Shape | Square |
| Box Material | Plastic |
| Set Content | Set Of 6 |
| Airtight Seal | Without Cap |
| Usage | Fruit Storage, Vegetable Storage, Dairy Storage |
| Freezer Safe | Yes |
| Microwave Safe | No |
| Dishwasher Safe | Full |
Jay Lunagariya (Sales Head)
Vrtaj Metaplast Private Limited
Plot No.1, Vrtaj Group, SR. No. 14 P2/P, Kasturbadham, Gadhka, Rajkot - 360020, Gujarat, India

