Manufacturer of a wide range of products which include smart oven stand black, smart oven stand (black) and smart oven stand.










₹ 390 / PieceGet Latest Price
| Material | Mild Steel(MS) |
| Mounting Type | Floor Mounted |
| Suitable Oven Size | 20 L |
| Size/Dimensions | 50 cm*34.2cm*.15 cm |
| Mount Type | Free Standing Unit |
| Number Of Shelves | 1 Shelf |
| Finish | Powder Coated |
| Colour | Black |
| With Storage | Without Storage |
| Country of Origin | Made in India |
















₹ 390 / PieceGet Latest Price
| Material | Mild Steel |
| Mounting Type | Floor Mounted |
| Suitable Oven Size | 20 L |
| Mount Type | Free Standing Unit |
| Finish | Powder Coated |
| Colour | Black |
| With Storage | Without Storage |
| Number of Shelves | 1 Shelve |
| With Wheels | No |
| Load Capacity | 40 kg |







₹ 390 / PieceGet Latest Price
| Product Type | Microwave Stand |
| Material | Mild Steel(MS) |
| Mounting Type | Floor Mounted |
| Suitable Oven Size | 20 L |
| Mount Type | Free Standing Unit |
| Application | Home Kitchen |
| Colour | Black |
| With Storage | Without Storage |
| Finish | Powder Coated |
| Number of Shelves | 1 Shelve |






₹ 390 / PieceGet Latest Price
| Material | Mild Steel(MS) |
| Mounting Type | Floor Mounted |
| Suitable Oven Size | 20 L |
| Mount Type | Free Standing Unit |
| Finish | Powder Coated |
| Colour | Black |
| With Storage | Without Storage |
| Number of Shelves | 1 Shelve |
| With Wheels | No |
| Load Capacity | 40 kg |
Jay Lunagariya (Sales Head)
Vrtaj Metaplast Private Limited
Plot No.1, Vrtaj Group, SR. No. 14 P2/P, Kasturbadham, Gadhka, Rajkot - 360020, Gujarat, India


