Manufacturer of a wide range of products which include refrigerator organizer 3 bin food storage container(set of 1,2), 500ml round food container and 500ml round plastic food containers.














₹ 110 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 5000 ml (5 L) |
| Material | Plastic |
| Set Of | 2 Pcs |
| Number of Compartments | 3 |
| Usage / Application | Kitchen Storage |
| Shape | Rectangle |
| Color | White |
| Pattern | Plain |
| Lid Type | Flip Top |
| Features | Unbreakable, Dishwasher Safe, BPA-Free, Freezer Safe |













₹ 21 / SetGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 48 Set |
| Material | Plastic |
| Shape | Round |
| Capacity | 500 ml |
| Lid Type | Airtight Lock |
| Color | Transparent |
| Number of Compartments | 1 (No Compartment) |
| Microwave Safe | No |
| Freezer Safe | Yes |
| Container Grade | Food Grade |
| Lid Color | Blue |
*Brand*:- VRTAJ
*Color*:- Blue
*Capacity*:- 500 ML
*Product Dimensions*:- 8.5L x 8.5W x 13.5H Centimeters
*Item Weight*:- 58 Grams PER PCS













₹ 21 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 500 ml |
| Material | PP (Polypropylene) |
| Shape | Round |
| Color | Transparent |
| Lid Type | Airtight Lock |
| Number of Compartments | 1 (No Compartment) |
| Microwave Safe | No |
| Container Grade | Food Grade |
| Handle | Without Handle |
Jay Lunagariya (Sales Head)
Vrtaj Metaplast Private Limited
Plot No.1, Vrtaj Group, SR. No. 14 P2/P, Kasturbadham, Gadhka, Rajkot - 360020, Gujarat, India

