Our product range includes a wide range of anti vibration washing machine pad.











₹ 60 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 60 Piece |
| Pad Shape | Round |
| Pad Thickness | 25 mm |
| Load Capacity | 500 kg |
| Shape | Round |
| Material | PVC Rubber Mix |
| Surface Finish | Plain |
| Rubber Type | Silicone Rubber |
| Thickness | 15 mm |
| Color | Grey |
| Hardness | 75 Shore A |
Jay Lunagariya (Sales Head)
Vrtaj Metaplast Private Limited
Plot No.1, Vrtaj Group, SR. No. 14 P2/P, Kasturbadham, Gadhka, Rajkot - 360020, Gujarat, India